A mai napon április 24-én ellátogatott hozzánk Gáti István költő. A közönségtalálkozón alsós és felsős tanulók vettek részt, akik kötődnek a versekhez és sikeresen elő is adják azokat.

A költővel – aki nagyon közvetlen, emberi és gyerekközeli – , a költészet napja alkalmából megrendezett Verspikniken találkoztunk. Meghívásunkat iskolánkba örömmel elfogadta. Először Csomós Julka (6.a) szavalta el a költő versét, amellyel az országos KI MIT TUD? versenyen különdíjas lett. Majd a közönség soraiban ülő gyerekek tettek fel kérdéseket a költőnek ,aki mesélt az iskolás éveiről, a versek keletkezéséről stb. Végül pedig Gáti István elmesélte a Tök Magda kalandjai című kötetéből az első kis történetet. Voltak olyan bátor tanulók, akik egy-egy kedvenc versüket szavalták el, ami nagy örömet okozott mindnyájunk számára.

A költőtől ajándékot is kaptak a gyerekek. Tök Magda kalandjai című kötetét ajándékozta iskolánk könyvtárának, így bárki hozzájuthat, elolvashatja.

Nagyon hangulatos egy órát töltöttünk el egymás társaságában.