Már 25 éves hagyomány, hogy diákjainkkal iskolánk jeles eseményeinek kerek évfordulóit iskolatörténeti vetélkedőkkel ünnepeljük.

Így történt ez intézményünk alapításának 115. évfordulója alkalmából is. A felső tagozatosok és középiskolások 9 csapata mérte össze tudását, ügyességét. Az 5-7 fős csapatok mindegyikében 1-1 felnőtt is részt vett.

A meghirdetett pályázatokra 32 pályamunka érkezett az alábbi megoszlásban:
9 vers
1 jelenet
4 riport
11 rajz
3 tündérkert
2 film
2 sportközvetítés (úszóversenyről)

A pályamunkák előzetes zsűrizése alapján vitték magukkal a csapatok a munkákkal szerzett pontokat.

November 30-án délután aztán versenyzők, segítők, vendégek zsongása, kacagása töltötte be a gyermekrajzokkal, virágkosarakkal díszített színháztermet. A jó hangulatra a játékvezető, Varga András személyisége volt a garancia.

Kilenc különböző feladattal kellett megbirkózniuk a versenyzőknek. Közben elhangzottak a pályamunkák értékelései is.

A visszaemlékezést, felidézést a modern technika és Horváth Gábor ihletett felolvasásai segítették.

A rövid uzsonna és a két film megtekintése után a zsűri (Dr. Szoleczky Emese és Dr. Kreutzer Andrea, a Hadtörténeti Múzeum főmunkatársai, Dr. Merényi Katalin, a Zsótér Pál Alapítvány volt kuratóriumi tagja, Dr. Tóth Zoltán, a Tégy egy lépést Alapítvány alapítója és Prém Péter, a Tégy egy lépést Alapítvány elnöke) eredményt hirdetett.

Pályázatokból szerzett pontok Vetélkedőn szerzett pontok Verseny összpontszáma

 

Pályázatokból szerzett pontok Vetélkedőn szerzett pontok Verseny összpontszáma
1. hely 2. csapat (6. a, b.) 3. csapat (7. a) 2. csapat (6. a, b)
2. hely 7. csapat (9/Ny) 6. csapat (9. a) 7. csapat (9/Ny)
3. hely 1. csapat (5. a, b) 1. csapat (5. a, b) 1. csapat (5. a, b)

A dobogós csapatok színházlátogatást nyertek. A sikeres pályázók jutalmai könyvek, színes ceruzák, virágkosár, „bitcoinok”, csokik voltak. A játék emlékét minden résztvevő egy kis kitűzővel és Tapa Gergő fotóival őrizheti meg. A fotógaléria (a reggeli lufifelengedés képeivel együtt) ide kattintva megtekinthető!

Köszönet a zsűrinek, a játékvezetőnek, a koordinátoroknak, a felnőtt csapattagoknak, az osztályfőnököknek, az asszisztenseknek és segítőknek.

És a legnagyobb köszönet Vásárhelyi Gyöngyi nénit illeti, aki megszervezte az egész vetélkedőt.