2019. február 19-én került sor a Budapesti Egyesített Középiskolai Kollégium egyik épületében az Európa földrajza című vetélkedő 2. fordulójára, ahová az 1. fordulóban a Franciaországgal és a Benelux államokkal kapcsolatos feladatokat hibátlanul megoldó legjobb 6 csapat kerülhetett be.

Iskolánkat ebben az évben a 9/A osztály két csapata (Várszegi Péter, Szombati Áhim, Karsai Zsombor és Ádám Bianka, Piák Barnabás, Bagi Vilmos) képviselte a versenyen, ahol a házigazda BEKK csapata mellett a Bolyai, a Pannónia és a József Attila diákjai voltak az ellenfelek.

A másfél órás verseny végeztével a végeredmény annyira szoros lett, hogy az első és a hatodik helyezett között mindössze 4 pont volt a különbség, ami azt eredményezte, hogy diákjaink a második és a negyedik helyet szerezték meg, egy, illetve három ponttal lemaradva a győztes Pannónia csapata mögött, így a tapasztalatszerzés mellett sikerélménye is volt mindkét csapatnak!