Idén másodjára rendeztük meg bejárós táborként iskolánkban a kertésztábort. Munkatársaink sokszínűsége tette lehetővé, hogy 15 különböző korosztályú általános iskolásnak megmutassuk a földdel való kapcsolat más-más aspektusait. Tavalyi legnagyobb sikerünk az volt, hogy a legtöbb diákunk életében először itt ültetett növényeket. Idén is megtöltöttünk néhány virágládát, de emellett megvizsgáltuk, mit ad nekünk a természet és milyen alternatív, kreatív módon használhatjuk fel a természet kincseit. Fakérgeket festettünk, komposztáltunk, homokvárat építettünk, kísérleteztünk földdel-vízzel-levegővel és elmentünk a Vakok kertjébe, hogy megnézzük, ott hogyan gondozzák a növényeket iskolánk volt tanulói. Táborunk célja ezúttal nem csak az volt, hogy közelebb hozzuk a tanulóinkat a természethez, hanem hogy kipróbáljanak egyes kertészettel, természettel kapcsolatos foglalkozásokat is öt napon át.