Iskolánk – az öko-szakkör révén – csatlakozott ……………….

a Budapesti Goodall Intézet

használt mobiltelefonokat gyűjtő kampányához.

MIÉRT VAN SZÜKSÉG A MOBILTELEFONOK GYŰJTÉSÉRE,
ÉS HOGYAN SEGÍTHETÜNK EZZEL?

A mobiltelefonok előállításához szükséges koltán ércet Afrikában, veszélyeztetett fajok, pl. gorillák és csimpánzok élőhelyén bányásszák, felemésztve erdeiket. A Jane Goodall Intézet ezt a folyamatot szeretné megfékezni, így most elhatároztuk, hogy ezeket a mobilokat újrahasznosítás céljából összegyűjtjük.

Ha a használt mobiltelefonokban található ásványok újrahasznosításra kerülnek, akkor ezen érc bányászata csökkenni fog.

Arra kérünk mindenkit, hogy nézzen körül otthon, hozza be az iskolánkba a felesleges mobiltelefonokat és dobja be a Zsibongóban kihelyezett dobozunkba.

A zárt dobozokban összegyűlt használt telefonokat az Inter-Metal Recycling Kft fogja újrahasznosításra átvenni, ahol egy zárt láncolaton keresztül kerül feldolgozásra, vagyis nem fogja tudni senki eltulajdonítani a készülékeket, vagy az esetleg abban lévő adatokat megszerezni.

A gyűjtés ideje: 2019. január 06 – február 29.

Bővebb információ az alábbi weboldalon: https://www.janegoodall.hu/mobilkampany.html