Tauber Zoltán egy igazi példakép volt, és az is marad a jövő generációinak. 1976-ban a torontói paralimpián megszerezte Magyarország első paralimpiai aranyérmét, de emellett világbajnoki címmel is rendelkezett, és kétszeres Európa-bajnoki ezüstérmes volt. Büszkék vagyunk, hogy egykor iskolánk jogelődjében, a Nyomorék Gyermekek Országos Otthonában tanult meg asztaliteniszezni, így karrierje virágzását szinte az első sorból követhettük.

A sport iránti szeretet akkor is ugyan úgy pezsgett diákjainkban, ahogyan most. Az olyan sportlegendák történeteiből, mint amilyen Tauber Zoltáné is,  kitartást és erőt meríthetünk. Személyüket és életpályájukat bemutatva ösztönözhetjük a gyerekeket, akik példájukat látva úgy érezhetik, hogy sportolói álmaik nem elérhetetlenek.

Köszönjük szépen Vásárhelyi Gyöngyinek és Schell Líviának, hogy munkájukkal méltóképpen emlékezhetünk Tauber Zoltánra!