Programme: Erasmus +
Project ID.:2022-1-EE01-KA210-SCH-000081117
Project Title:
Having Fun in Learning: Gamification!

Tanulás – végtelen történet

Az Erasmus+ pályázatnak köszönhetően a Mozgásjavító EGYMI tanárai közül hárman vehettek részt módszertani továbbképzésen Amszterdamban. 2023. március 19–25. között Kovács Petra, Gyulavári Judit és Barcsiné Zámbori Andrea képviselte iskolánkat, így mind az általános iskola alsó- és felső tagozatáról, mind pedig a gimnáziumi részről érkezett pedagógus a képzésre.

A kurzus témája a Gamification – „Játékosítás” volt, melynek során pedagógusaink elsajátíthatták a játszva tanulás elméleti alapjait, és hasznos kreatív ötletekkel, applikációkkal ismerkedtek meg.

A tanulás mellett tanáraink nemzetközi kapcsolataikat is építették, holland, észt és román kollégáikkal való együttműködés során.

Munkatársaink a továbbképzés mellett megismerkedhettek Amszterdam multikulturális, haladó szellemiségű városával.

Bízunk benne, hogy a játszva tanulás a Mozgásjavítós órákon is nagy sikert fog aratni, és iskolánk többi kollégája is hasznosítani tudja majd a hazahozott tudást, és a diákjaink is kipróbálják magukat a feladatkészítésben a bemutatott programok segítségével.

 

Learning – a never ending story

Thanks to the Erasmus+ grant, three of the teachers from Mozgásjavító EGyMI attended a methodology course in Amsterdam. Between 19th and 25th of March, 2023 Andrea Barcsiné Zámbori, Petra Kovács and Judit Gyulavári represented our school, that is all the levels of the institute from lower and upper primary to secondary school.

The course introduced the fundaments of gamification and showed useful and creative ideas, applications to be used in classroom, to make lessons more appealing, more interesting.

While learning, our teachers built new international connections with Estonian, Romanian, and Dutch colleagues.

After the lessons, in the afternoons, the multicultural, progressive, and colourful city and some of the neighbouring places showed their sights to the colleagues.

We hope that the results of the course will be used in lessons at Mozgásjavító, and many of our colleagues and students will also benefit from the knowledge gained at the course in Amsterdam.