A Mozgásjavító idei tanéve sem zárulhat le a hagyományosan minden tanévben megtartott Pályaorientációs Nap nélkül. Április 15.-én délelőtt színes és változatos programokkal vártuk iskolánk kicsi és nagy tanulóit egyaránt. A diákok kipróbálhatták magukat a barkácsolás területén a Mex-épülünk helyszínén, valamint ellátogathattak egy igazi szépségszalonba is, ahol a Mex-szépülünk csapata várta vendégeit. Akik a süteménysütés világával szerettek volna megismerkedni, a tankonyhában lehetőségük volt rá, ahol finomabbnál finomabb nyalánkságok születtek. Gondoltunk a kertészkedni vágyókra is, akik számára a Mex-ültetünk csapata adott erre lehetőséget. A nagyobbaknak a „nagy betűs élet”, a munka világa volt a hangsúlyos ebben a tanévben, ezért tanulóink a digitális névjegykártya készítése mellett az Országos Balesetmegelőzési Bizottság vendégelőadójától a jogosítványszerzés lehetőségeiről hallhattak, valamint lehetőségük volt arra is, hogy átalakított autókat is megtekintsenek. A Fairium Kft. munkatársai az önéletrajz és a motivációs levél írásának gyakorlati kérdésivel, valamint az állásinterjú kapcsán felmerülő legfontosabb tanácsokkal látták el tanulóinkat. Ebben a tanévben is visszatértek hozzánk volt tanítványink, Bagi Vilmos, Bogdán Dani és Tanos Balázs, akik az érettségi utáni lehetőségekről, a továbbtanulásról és a munka világáról meséltek. A gyermekek számára meglepetés vendégekkel is készültünk, az általuk jól ismert Influenszerek közül látogattak el hozzájuk hárman, akik a tanulók kérdéseire adott válaszokon kívül a közösségi média negatív és veszélyes hatásairól is beszéltek.

Itt is szeretnénk köszönetünket kifejezni vendégeinknek és kollégáinknak a remek és élményekkel teli programokért.