A fóti Károlyi István Gyermekközpont 2023. április 20. napján, „1848-1849 Emlékezete – Fóti Gyermek Tavaszi Hadjárat” címmel, szellemi és ügyességi kalandjátékot szervezett, melyre iskolánk tanulóit is szeretettel várták. A játékos vetélkedőn a 7. a osztály 4 tanulója – Jámbor Vivien, Szolnok Viki, Budai Bence és Medgyesi Imi – vettek részt. A gyerekek csapatát erősítő felnőtt kísérők Nagy Gréta, Szabó-Pálinkás Ditta és Rudolf Edit voltak.

A „Tavaszi hadjáratra” zászlóval és tablóval készültek a gyerekek. Utóbbira rövid bemutatkozó szöveg került fel és egy csoportkép is. Az érkezést a regisztráció követte, ugyanitt az elkészített műveket is le kellett adni, mert a zsűri az alkotásokat is pontozta. A vendégvárás után kezdetét vette a 9 állomásból álló vetélkedő. Minden feladat valamilyen formában kapcsolódott az 1848-49-es forradalom és szabadságharchoz. Volt korhű sudoku, a Hadtörténeti Múzeum jóvoltából fegyver és ruházat bemutató, film- és versfelismerés, szókereső, célbalövés csúzlival, faágyú összeszerelés. A versengést ebéd követte, majd pedig az eredményhirdetés. Iskolánk diákjai a 18 csapat közül a 7. helyen végeztek. Az eredményhirdetés után még megtekinthettek egy néptánc, valamint egy lovasbemutatót is. Az egyes feladatoknál szerzett pontokat menetlevélen rögzítették, a tájékozódást az egyébként fantasztikus fóti kastélyparkban egy egyedi térkép segítette.
A gyermekek nagyon élvezték a programokat.