Általános iskolánk felsős diákjai és gimnazistáink újból a nagyobbak körében már megszokott, hagyományos keretek között emlékezhettek meg az 1956-os forradalomról és szabadságharcról.

Ezúttal Tóth Eszter Zsófia történész látogatott el hozzánk, hogy e mindannyiunkat valamilyen módon és szinten érintő témáról a családtagjai, illetve más ismerősei élményein, beszámolóin keresztül meséljen nekünk, miközben azért a fontosabb adatok és dátumok felvázolásáról sem feledkezett meg. Korabeli fotókkal kísért előadását tanulóink jobbnál jobb kérdései követték, amelyek kapcsán még az is kiderült, hogy miként élték hétköznapjaikat nagy- és dédszüleink ezekben az időkben, mi történt a rabokkal, vagy hogyan alakult végül Feri bácsi sorsa…

Kivételes erőt kölcsönzött e mostani alkalomnak, hogy kiváló érzékkel villantotta fel az akkori forradalmárokra olyannyira jellemző összetartás és összetartozás magasztos vagy éppen apró példáit, 1956 történetének kiemelkedően fontos, olykor történelmi súlyú, máskor pedig bensőséges, hétköznapi pillanatképeit.

Köszönjük szépen a Zsótér Pál Alapítvány támogatását!