2023.november 10-én a Mozgásjavító projektjeit egy nemzetközi konferencián is megmutathattuk.

A nemzetközi szociális design konferencián (SDN) több tudományterület szakembereivel közösen tártuk fel, hogyan reagál a design, az alkotás a válságokra, és hogyan alakítja a válságról kialakított felfogásunkat különböző tevékenységek és beavatkozások révén.

A mi megoldásunk az oktatás aktuális kihívásaira az alkotó pedagógia. Akár a természettudományok komplex projektjeire (STEAM – science, technology, engineering, art and mathematics) akár a SEL (social emotional learning), azaz a szociális érzelmi tanulásra gondolunk, iskolánkban mindkettőre számos példát tudtunk mutatni. Tevékenységeink során a NAT2020 szoros keretei között is próbáljuk a tanulást társas élménnyé tenni, a 21.századi kompetenciák fejlesztésével pedig megerősíteni diákjainkat az önállóság és a piacképes tudás megszerzésében.

A rendezvény angol nyelven került megrendezésre a budapesti Moholy-Nagy Művészeti Egyetem campusán.

Az előadást Barsy Anna és Fleischer Sára tartotta.

Képek: MOME