Úgy tűnik, iskolánk ismét egy mérföldkőhöz érkezett: az uszoda egy újabb kezdeményezésnek adott otthont! Kedden délután több neves edző és sportoló segítségével és részvételével kedvcsináló vízilabda-foglalkozáson vehettek részt diákjaink.

Az idei osztálykirándulásunk helyszínéül a festői hűvösvölgyi Nagyrétet választottuk, ahol egy igazán vidám és emlékezetes napot tölthettünk együtt.

Május 27-én különleges sportélményben volt része 16 mozgásukban korlátozott fiatalnak a Mozgásjavító Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézményben: kipróbálhatták a vízilabdát!

Az idei tanév utolsó Disszeminációs napján több kollégánk is átadta tudását, köztük Csepregi Erika kolléganőnk, akinek a rendezvény keretében lehetősége nyílt bemutatni egy számára kiemelten fontos témát: a szenzoros ingerfeldolgozási zavar gyakorlati megoldásait.

Az 5.b osztály május 27-én Siófokon járt. A nap első állomása a Bella Állatpark volt, ahol felfedeztük a park állatainak csodálatos világát.

A tanév végén kerül sor Papp Szebeni Liza Tekintetek c. tárlatára, melynek középpontjában az ember áll.

Az 5.a és 5. fz osztály a Tatai Fényes Tanösvényen kirándult.

Május 15-én idén is megrendeztük a Mozgásjavító Kupa utolsó fordulóját, az Ügyességi versenyt.

Május 27-én az SHF tagozat Pöttyös csoportja ellátogatott a városligeti Vakok Kertjébe.

Május 20-án, kedden elérkezett a tanulmányi kirándulás napja a 3.b osztály számára, és ellátogattunk a Magyar Természettudományi Múzeumba.

A Narancs és a Kisapartman tanulóival a MOL torony kilátóteraszán jártunk. 

A kollégiumból egy csoport felső tagozatos diákkal ellátogattunk a XV. kerületi Szemléletformáló és Újrahasználati Központba, ahol nagyon sok új dolgot megtanultunk a hulladékfeldolgozással kapcsolatban.

Egy fergeteges közös mesés táncházban vehettünk részt, ahol a harmadikos és negyedikes diákjaink együtt táncoltak, meséltek az SHF tagozat diákjaival, valamint az Erasmus+ keretében az iskolánkban vendégeskedő bukaresti diákokkal.

2025.05.21-én a pestszentlőrinci Kondor Béla Közösségi Ház adott helyet az Országos Diákfilm Fesztiválnak, ahol a 10 A. osztály „a Nyaklánc” című filmje a gimnáziumi filmek kategóriájában harmadik lett.

Bukaresti partnerintézményünk (Școala Profesională Specială „SF. NICOLAE”) diákcsoportja látogatott el hozzánk május 12 és 16. között, hogy megismerjék az intézményünket, belekóstoljanak a magyar kultúrába, kipróbálják magukat idegen környezetben, új tapasztalatokra tegyenek szert.

Az idei tanévben is folytattuk együttműködésünk a Normafa Síiskolával, ennek keretében valósult meg a már több éve működő sí szakkörünk.

2025.05.21-én a pestszentlőrinci Kondor Béla Közösségi Ház adott helyet az Országos Vers-és Prózaíró, Fotó Verseny Díjátadó ünnepségének.

Május 19-én különleges vendég érkezett a Mozgásjavítóba!

Bár a 2024/25-ös tanév már a végéhez közeledik, a Mozgásjavító diákjai számára továbbra is tartalmas és izgalmas programokkal telnek a hétköznapok és a hétvégék is.

A tavaszi szünet előtt és után zajlott le iskolánkban az alsó tagozaton a Föld világnapja program. Ezt a világnapot a Fenntarthatósági munkaközösség szervezi.

Kora hajnali kelés, pakolás, reggelizés után 8 órakor búcsút vettünk szállásadóinktól.

2025. május 12-én eltölthettünk egy kellemes délutánt a hetedik évfolyam diákjaival az American International School of Budapest épületében.

Május legszebb ünnepét, Anyák napját egy meghitt műsor adásával ünnepelték a legkisebb alsósok, az 1.1 a osztály kicsinyei.

Reggel az este kisült kenyerek vártak minket. A kucsmagombás tojásrántotta és bundáskenyér elég energiát adott számunkra, hogy újra hosszabb útra induljunk.

A bőséges reggeli után második napunkat Székelyudvarhelyen kezdtük, ahol tiszteletünket tettük Orbán Balázs szobránál.

Május 6-án tartottuk alsó tagozatos tanulóink számára a Madarak és fák napja alkalmából szervezett projektnapot.

Az Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmények Országos Egyesülete, a Mozgásjavító EGYMI és a „Tégy egy lépést!” Alapítvány közös szervezésében valósult meg a Dimenziók 2025 – Tanuljunk egymástól! című országos szakmai konferencia, amelynek célja az új szakmai eredmények bemutatása, a hálózati tanulás és a szakmai közösség erősítése volt.

Míg a végzősök az érettségire készülődtek, az SHF tanulói az Anyák Napi műsort gyakorolták lázasan.

2025. 05. 07-én a hajnali órákban 10 tanulónk a 7. osztályokból elindult Erdélybe a „Határtalanul!” program keretében.

Az MDSE 3 játékosa a múlt héten a Cseh Boccia Tour első állomásán vett részt Havirovban.