A dolog úgy történt, hogy a 9. NYEK osztály, amely újabban aktív szerepet vállal a magyar filmipar fellendítésében – Szalay Kristóf tanár úr hathatós segítségével -, feltöltött egy videót az internetre. A mű pályázatra készült: gyorsan, mondhatni kapkodva kellett „leforgatni” a kért filmet. A cél mindenképpen nemes volt: emléket állítottunk József Attilának a Város peremén című költemény rendhagyó elszavalásával. (Információ: iskolánk Korong utcai tőszomszédságában áll az a ház, amelyben József Attila életének utolsó éveit töltötte – ez adta az ihletet.) A pályázatot Ferencváros Önkormányzata hirdette meg: József Attila mindenkiNET2. címmel. Ez így rendben is lett volna, sietős munkát végeztünk (némi elégedetlenkedéssel jegyzem meg), majd szinte elfelejtettük, amikor az Önkormányzat munkatársa felhívta intézményünket: szeretnének átadni egy különdíjat a jeles pályaműért – másnap. Természetesen a szervezés itt is villámgyorsra sikeredett, de megvalósult. Szerencsére képesek voltunk Barta Titit és kedves családját mozgósítani, így január 8-án személyesen vehettük át a jutalmat (jegyeket a Nemzeti Színházba), s nyilvánosan is megtekinthettük a zsűri által érdemesített alkotásokat (köztük a sajátunkat).

Gratulálunk filmeseinknek! Csak így tovább!

December 16.-án, hagyományainkhoz híven ismét megrendeztük a Csillagszóró úszóversenyt. Alsó tagozatos tanulóink ilyenkor mutathatják meg szüleiknek, hozzátartozóiknak, hogy mennyit tanultak, fejlődtek az elmúlt pár hónap alatt a különböző úszásnemekben! Számukra a cél most is az volt, hogy leállás nélkül teljesítsék a 11 m-es távot. A lendületes versenyhangulat magával ragadta a lelátóról szurkoló közönséget is. Az utolsó futam egy 25m-es szabad úszás volt, ahol nagyon szép időeredmények születtek. Természetesen a végén, mindenki örömére most sem maradhatott el a jól megérdemelt jutalom. És akik ezt az élményt nyújtották számunkra: Szarvasi Kata, Madaras Dorottya, Tóth Szilvia, Czenki Panni, Horváth Anna, Csiki Péter, Morvai Alex, Papp Dávid, Szuhai Gábor, Balajti Péter, Brán Balázs, Nagy Milán, Váczi József
kep1 kep2

Május 6-án délután rendhagyó Anyák napi ünnepséget rendeztünk az óvodában. Az anyukák
és gyerekeik nagy lelkesedéssel vettek részt a játékos feladatokban, kényeztetésben. A
játékok után, a színházteremben vártak minket az apukák, testvérek és nagyszülők a
palacsinta piknikkel. Nagy örömünkre szolgált, hogy ilyen sokan részt tudtak venni az
ünnepségen. Ezúton is szeretnénk megköszönni az anyukáknak és a nagymamáknak a sok-sok finom palacsintát.:)

DSC_0023 DSC_0067 DSC_0113 DSC_0134